Yaşam

12. Engelsiz Filmler Festivali: Kısa Film Yarışması’nın finalistleri belli oldu

Bu yıl 12. kez düzenlenecek olan Engelsiz Filmler Festivali’nde Kısa Film Yarışması’nın finalistleri ve jüri üyeleri açıklandı.

28 ülkeden 136 kısa filmin başvurduğu yarışmanın finalistleri, sinema yazarı Öykü Sofuoğlu, sinema yazarı Hasan Nadir Derin ve festival program koordinatörü Kaan Denk’ten oluşan seçici kurul tarafından belirlendi.

Festivalin ilk olarak 2021’de düzenlemeye başladığı yarışmanın bu seneki jüri üyeliklerini, Litvanyalı sinemacı ve sanatçı Emilija Škarnulyte, Danimarka Film Eleştirmenleri Derneği Başkanı Nanna Frank Rasmussen ile canlandırma sanatçısı ve Canlandıranlar Festivali yönetmeni Berat İlk üstlenecek.

15 KISA FİLM FİNALDE YARIŞACAK

João Rodrigues’in küçük bir kızın sıra dışı hayal dünyasını anlattığı animasyon “Ana Morfoz” (Ana Morphose), Dana Arshagti’nin babasının cenazesi için memleketine dönen Sandro’nun erkek kardeşi ile ilişkisini odağına alan “Aslında Hiçbir Şey Olmadı” (Nothing Really Happened), Onur Bilmen’in kamerasını bir otobüs durağında gerçekleşen sıra dışı bir karşılaşmaya çevirdiği “Ben Yağmurum” (I am Rain), Jérémy Prudent’in bir ruh çağırma denemesini perdeye taşıyan “Beş” (Five), Alexandra Shadrina’nın karşılıksız duygular ve sıkı arkadaşlıkları konu edinen “Doğruluk Mu, Cesaret Mi?” (Shtander, shtander, Katya!), Çağıl Bocut’un tutkularımız ve gündelik sorumluluklarımızı karşı karşıya getiren “Her Gün Biraz Daha Kolay” (Every Day It Gets A Little Easier), Haoran Deng’in hayat boyu kurduğumuz bağların önemine dikkat çeken “Kulaktan Kulağa” (On the Grapevine), Yasemin Demirci’nin beklenmedik bir kayıpla başlayan yas sürecinde yaşananları perdeye taşıdığı “Onun Kalesinde” (In His Fortress), Ivan Sosnin’in iki hastane palyaçosunun gündelik yaşamına odaklanan “Otuz Saniye” (Thirty Seconds), Maryam Khodabakhsh’in bir evlenme teklifi törenini kayda aldığı “Örümcek-Kadın” (Spider-Zan), Natalia Dementyeva’nın yaşadığımız başarısızlıklar ve onları ele alma biçimlerimize dair absürt bir hikaye anlatan “Paltonun Altında” (Under The Overcoat), Valentin Coste ve Florent Beaudot’un en sevdiği yönetmenle çalışma fırsatı bulan bir oyuncunun hikayesini izleyeceğimiz “Seçme Filmi” (Selftape), Resmiye Emir’in sıradan bir ev partisine gitmeye çalışan genç çiftin başından geçenleri anlatan “Sonunda” (At Last), Mahmood Pouyandeh’nin genç bir dans eğitmeni ve küçük erkek kardeşinin ilişkilerine odaklanan “Stratosfer” (Stratosphere) ve son olarak Shahrzad Ebrahimi’nin izleyenleri anaokulundaki doğum gününde Cindrella’ya aşık olan altı yaşındaki bir çocuğun dünyasına götüren “Zilden Sonra” (After The Ringing of The Bell) filmleri yarışmada yer alacak.

YARIŞMADA 4 ÖDÜL VERİLECEK

Kısa Film Yarışması jüri üyelerinin sahiplerini belirleyeceği ‘En İyi Film’, ‘En İyi Yönetmen’ ve ‘En İyi Senaryo’ ödülleri ile izleyicilerin oylarıyla belirlenecek ‘Seyirci Özel Ödülü’nü kazananlar 13 Haziran Perşembe günü Goethe-Institut’ta yapılacak ödül töreninde açıklanacak.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

beykoz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
betciojojobet
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
istanbul escort
adalar escort
arnavutköy escort
ataşehir escort
avcılar escort
bağcılar escort
bahçelievler escort
bakırköy escort
başakşehir escort
bayrampaşa escort
beşiktaş escort
beykoz escort
beylikdüzü escort
beyoğlu escort
büyükçekmece escort
çatalca escort
çekmeköy escort
esenler escort
esenyurt escort
eyüp escort
fatih escort
gaziosmanpaşa escort
güngören escort
kadıköy escort
kağıthane escort
kartal escort
küçükçekmece escort
maltepe escort
pendik escort
sancaktepe escort
sarıyer escort
şile escort
silivri escort
şişli escort
sultanbeyli escort
sultangazi escort
tuzla escort
ümraniye escort
üsküdar escort
zeytinburnu escort
istanbul escort
istanbul escort