Haber

Irak Türkmenlerinin Türkiye’deki depremzedelere yardımları kesintisiz devam ediyor

Irak Türkmen Cephesi’ne (ITC) bağlı Türkmen STK’ları Başkanı İstibrak Yazıroğlu, “Başlattığımız bu kampanya, Irak ve Türkmen halkını yıllardır yalnız bırakmayan Türkiye’ye küçük bir vefa borcudur” dedi. söz konusu.

Türkmen Sivil Toplum Kuruluşlarının Bağdat, Kerkük, Erbil, Musul, Diyala, Salahaddin ve Süleymaniye illerindeki şubelerinde yardım kampanyasının devam ettiğini belirten Yazıroğlu, kampanyanın büyük ilgi gördüğünü söyledi.

ŞİMDİYE KADAR 22 TIR YARDIMI GÖNDERİLDİ

Kampanya kapsamında toplanan ve Türkiye’ye gönderilen 22 tır yardım hakkında bilgi veren Writeroğlu, “Halkın kampanyaya gösterdiği ilgiden çok memnunuz. Şimdiye kadar 29 bin 500 battaniye, 2 bin 300 şilte, 1500 yastık, 5 bin çift ayakkabı, 7 bin giysi, 600 elektrikli ısıtıcı ve yaklaşık 25 bin metre kefen gönderdik.” dedi.

“TÜRKİYE DÜZENLENMEDEN ONURLU YARDIMLARIMIZI DURDURMAYACAĞIZ”

Son günlerde gıda yardımına ağırlık verdiklerini kaydeden Yazıroğlu, 2 bin koli kuru mamanın hazır olduğu ve 2 gün içinde deprem bölgesine gönderileceği bilgisini verdi.

Kampanyanın kesintisiz olarak devam edeceğini vurgulayan Yazıcıoğlu, “Türkiye artık yeter demeden mütevazi bağışlarımızı bırakmayacağız.” sözlerini kullandı.
 

alacamhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu