Haber

Van Valisi Balcı, çığ felaketinde hayatını kaybedenlere rahmet diledi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Ozan Balcı, 4-5 Şubat 2020 tarihlerinde Bahçesaray ilçesinde meydana gelen ve 42 kişinin hayatını kaybettiği çığ felaketinin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Balcı, mesajında, ilk çığ felaketinin 4 Şubat 2020’de Karabet Geçidi’nde 3 bin rakımlı Van-Bahçesaray karayolu üzerinde ve 5 Şubat 2020’de arama kurtarma çalışmaları sürerken meydana geldiğini bildirdi. devam ediyor.

Yaşanan faciada güvenlik güçlerinin de aralarında bulunduğu 42 kişinin şehit olduğunu belirten Balcı, “Bu acı olaydan sonra devletimiz yaraları sarmak için tüm imkanlarını seferber etmiş, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ağırlamıştır. Devletimizin üst düzey yetkilileri şehrimize gelerek vatandaşlarımızı yalnız bırakmadılar.Yıldönümünü rahmetle anıyor, geride kalanlara Allah’tan sabır diliyorum.” terimleri kullandı.

Balcı, bölgede oluşabilecek yeni çığ ve heyelan risklerine karşı vatandaşları devlet ve ilgili kurumların uyarılarına kulak vermeleri konusunda uyardı ve şunları kaydetti:

“Devletimiz gerekli tedbirleri almış olsa da yağışların arttığı ve çığ riskinin arttığı bu dönemlerde başta Bahçesaray veya Çatak bölgemiz olmak üzere vatandaşlarımızın hassasiyet göstermesi gerekmektedir. Bu vesileyle şehadetlerinin üçüncü yıl dönümünde, Çığ şehitlerimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum, mekanları cennet olsun.”

sahinbey-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu